8 trików jak oszczędzić pieniądze na kosmetykach

próbki kosmetykówGdy policzymy, jak duże kwoty wydajemy na zakup kremów, cieni oraz innych kosmetyków, szybko odkryjemy, że mamy do czynienia z kwotami mogącymi stanowić poważne obciążenie dla naszego budżetu. Warto więc poznać kilka trików pozwalających na ich obniżenie. Po pierwsze, warto uświadomić sobie, że są takie kosmetyki, na których zwyczajnie nie powinno się oszczędzać. Tak jest przede wszystkim z kosmetykami, które stosujemy na co dzień, a więc z tymi, które mają decydujący wpływ na to, w jakiej kondycji znajduje się nasza skóra.

Jeśli jednak pewnych kosmetyków używamy jedynie okazjonalnie, można zastanowić się nad tym, czy wydawanie na nie dużych pieniędzy ma w ogóle sens. Jeśli przymierzamy się do zakupu dość drogiego produktu, powinnyśmy zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście musi być to zakup dokonany w pierwszym sklepie, w jakim na niego natrafiliśmy. Znacznie lepszym metodą jest skorzystanie najpierw z próbki, która pomoże rozwiązać wątpliwość, czy rzeczywiście mamy do czynienia z dokładnie takim rozwiązaniem, jakiego oczekiwaliśmy. Nie warto też dokonywać zakupu bez upewnienia się, czy dany produkt nie jest gdzieś tańszy.

Bardzo często okazuje się też, że wydajemy duże pieniądze kupując kosmetyki przede wszystkim dlatego, że używamy ich więcej niż potrzeba. Jeśli chcemy umyć twarz, kropla żelu może być wielkości groszku, a tym samym okazuje się, że kosmetyk starcza nam na dłużej, a nasza uroda wcale na tym nie cierpi. Wpadki pojawiają się przy zakupie każdego kosmetyku, najbardziej problematyczne okazują się jednak te z nich, które wykorzystujemy chcąc sobie zrobić makijaż. Bardzo wiele pudrów i podkładów trafia do kosza jedynie dlatego, że nie odpowiadają one naszej karnacji. Zawsze warto więc skonsultować się z ekspertem w tej dziedzinie, choćby ze znajomą kosmetyczką. Bywa i tak, że można kupować kosmetyki, które pełnią więcej niż jedną funkcję, dobrym pomysłem na oszczędzanie jest przy tym przechowywanie kosmetyków we właściwy sposób. Jeśli doda się do tego programy lojalnościowe, może się okazać, że wydatki znacznie spadną.

Powiązane artykuły