Czy i jak oszczędzać na kosmetykach?

Sprawdź horoskop miesięczny!

duka kod rabatowyZakup kosmetyków dla kobiet to jedna z ważniejszych pozycji w całych wydatkach, umiejscowiona zaraz po ciuchach i wyżywieniu. Kobiety potrafią naprawdę dużo wydać na wszelkiego typu kosmetyki kolorowe, kremy, balsamy, odżywki, perfumy i wiele innych produktów, których nie sposób pokrótce wymienić. Wszystko to razem tworzy sporą kwotę i jak się okazuje trudno tutaj mówić o oszczędnościach. Jeśli jednak zechcemy, to i tutaj znajdą się sposoby na przyoszczędzenie w domowym budżecie.

Zacznijmy od tego, że kupować należy tylko to co jest nam faktycznie potrzebne. Nie warto tworzyć dużych zapasów i nie powinno otwierać się kilku produktów na raz. Nie są nam potrzebne na raz 3 pudry, 4 tusze do rzęs, lub 6 kremów na dzień. Zastanówmy się co tak naprawdę będziemy używać i z całą świadomością wzorowego konsumenta róbmy zakupy. Pamiętajmy, że kosmetyki maja ograniczona datę przydatności i nie wolno ich trzymać w nieskończoność. Najczęściej termin przydatności kosmetyków to trzy miesiące, co widać np. po tuszach do rzęs, które po mniej więcej takim czasie zaczynają się ścinać i przybierają grudkowata konsystencję. Kosmetyk jakiego nie zdążyliśmy otworzyć może leżeć na półce około 2-3 lata, ale jeśli otworzymy go choćby raz, to jego trwałość będzie monnari promocjejuż mocno ograniczona. Jeśli otwieramy kosmetyk chwile po przyjściu do domu, lub też, co się często dzieje, jeszcze w drogerii, to liczmy się z tym że kosmetyk będzie miał już bardzo krótki termin przydatności, pomimo ze dopiero co kupiony. Absolutnie nie wolno kupować na zapas kosmetyków których do tej pory nie używałyśmy, ponieważ może się okazać, że są zupełnie nieodpowiednia dla nas i po prostu będzie trzeba je wyrzucić.

Specjaliści od oszczędzania polecają kupowanie produktów łączących w sobie cechy kilku produktów, tzw. 2 w 1, czy all in one. Dotyczy to przeróżnych produktów, zarówno kremów jak i żeli pod prysznic. Jeśli ktoś chodzi często na siłownie, to może swobodnie kupić produkt łączący w sobie szampon i żel pod prysznic w jednym, lub też w szampon z odżywką. Przy demakijażu twarzy można postarać się o zakup mleczka do twarzy i toniku w jednym, dzięki czemu zaoszczędzimy na dodatkowym produkcie.

Powiązane artykuły