Perfekcyjna pani domu radzi – jak oszczędzać na kosmetykach i chemii gospodarczej

sklep z kosmetykamiOszczędzanie na kosmetykach i środkach czystości jest naprawdę możliwe i to bez konieczności decydowania się na różnego rodzaju niepotrzebne kompromisy. Wystarczy zacząć od poszukiwania tańszych ofert na dokładnie te same produkty. W przypadku droższej chemii domowej oraz wielu kosmetyków możliwe jest znalezienie tańszych propozycji w sklepach internetowych, gdzie są zawsze niższe marże.

Trzeba też uważać na marnowanie się różnych produktów. Zostawienie otwartej pokrywki powoduje nieraz wysychanie produktu lub jego ulatnianie się. Niedokręcenie pojemniczka z pudrem to gwarancja jego rozsypania. Wszystkie takie sytuacje spowodują, że nowe opakowanie produktu trzeba będzie kupić znacznie wcześniej.

Zastanówmy się również, czy potrzebujemy osobnego produktu do czyszczenia łazienki i osobnego do czyszczenia kuchni? Istnieje masa produktów 2w1, które sobie radzą idealnie, a w przeliczeniu kosztują znacznie mniej. Sprawdza się to także z kosmetykami, chociaż oczywiście nie zawsze, ponieważ istnieją produkty, których lepiej nie łączyć.

Pułapką mogą być za to tak zwane opakowania ekonomiczne, czyli wielkie paczki produktów, gdzie cena jednostkowa ma być teoretycznie najniższa. Często tak jest, ale kupując duże opakowanie ryzykujemy, że części produktów w nim zawartych nie wykorzyst

naturalne środki czystości

amy. Jest to typowy problem ze ściereczkami do mebli. W ich przypadku możemy być niemal pewni, że części nie zużyjemy, więc pieniądze na nie będą wyrzucone w błoto.

Ekonomiczna może być również ekologia. Wiele produktów powstało po to, by zastąpić klasyczne środki czystości, takie jak sama woda, ale częściej ocet czy soda oczyszczona. W wielu wypadkach będziemy mogli do nich wrócić z korzyścią dla świata i dla swojego portfela. Istnieją ponadto ciekawe alternatywy dla rzeczy, z których teoretycznie ciężko jest zrezygnować. Na przykład w czasie prania jesteśmy w stanie zrezygnować z proszku na rzecz orzechów nepalskich. Są one tanie i skuteczne, a do tego sprzedawcy zapewniają, że są także bardzo wydajne. Warto się samodzielnie przekonać.

Powiązane artykuły