Wszystko, co musisz wiedzieć o bawełnianych krążkach wielokrotnego użytku

Sprawdź horoskop miesięczny!

Czy wiesz, że do wyprodukowania jednego funta bawełny potrzeba 101 galonów wody? Jeśli myślisz o dobru naszego środowiska, nadszedł czas, aby porzucić jednorazowe bawełniane kulki i najlepiej jest uciec się do produktów wielokrotnego użytku. Wiele osób używa teraz bawełnianych kołowrotków wielokrotnego użytku i jak dotąd były to tylko pozytywne opinie. Więc tutaj jest wszystko, co musisz wiedzieć o wielokrotnego użytku organiczne rundy bawełny, jego korzyści, i możliwe znaczące oszczędności z korzystania z tego produktu. Sprawdź artykuły szkolne w sklepach.

Do czego służą bawełniane kulki wielokrotnego użytku?

Bawełniane kulki wielokrotnego użytku są trwałą alternatywą dla bawełny jednorazowego użytku. Większość z tych bawełnianych rond wielokrotnego użytku jest hipoalergiczna, zaprojektowana jako ultra miękka, wolna od kłaczków i pikowana dla wytrzymałości i trwałości. Istnieją trzy rodzaje materiałów, z których wykonane są bawełniane krążki wielokrotnego użytku:

  • Bawełna organiczna - Bawełna organiczna wielokrotnego użytku jest wykonana z naturalnych włókien rośliny bawełny. Jest ona delikatna i miękka w kontakcie ze skórą i jest najlepsza dla osób o wrażliwej skórze.
  • Frotte Cloth - Ten rodzaj materiału jest tkaną tkaniną bawełnianą, taką jak ręczniki kąpielowe. Są one znacznie bardziej szorstkie dla skóry podczas użytkowania, a po kilku praniach stają się bardziej miękkie.
  • Flanela - Ze wszystkich trzech rodzajów bawełnianych podkładów wielokrotnego użytku, flanela jest najmniej chłonna. Wykonana jest z miękkiej, gładkiej i cienkiej tkaniny, co sprawia, że jest bardziej komfortowa.

Bawełniane dyski wielokrotnego użytku są używane do:

  • Usuwania makijażu
  • Usuwania lakieru do paznokci
  • Nakładania środków ściągających, toników lub lotionu
  • Do celów medycznych, mogą być używane do zapobiegania krwawieniu, do nakłuć, takich jak zastrzyki lub wenipunkcje
  • Używane do czyszczenia lub mycia noworodka

Do ilu razy można używać bawełnianych płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku?

Bawełniane płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku mogą być używane do 500 razy lub przez rok. Oto ekscytująca część i dowiedzmy się, jakie są znaczące oszczędności po przejściu na bawełnę wielokrotnego użytku. Niektóre z tych bawełnianych płatków wielokrotnego użytku mają zazwyczaj dwie strony, jedną do usuwania podkładu, a drugą do demakijażu oczu. Teraz wyobraź sobie, jak wiele można zaoszczędzić, jeśli ponownie wykorzystywane bawełniane waciki, a nie wyrzucać pięć lub więcej za każdym razem usunąć swój makijaż. Jedna sztuka jednorazowego bawełnianego krążka kosztuje około 60 grosz, a przeciętna kobieta zużywa ich co najmniej pięć dziennie. To jest 3 zł minimum dziennie, a w sumie 1095 zł rocznie. Jeden wacik wielokrotnego użytku kosztuje 1,6 zł, który trwa przez cały rok; nawet jeśli używasz trzech na raz, nadal można zaoszczędzić do 1093 zł rocznie.

Jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie bawełnianych krążków wielokrotnego użytku?

Najlepszym sposobem na czyszczenie bawełnianych chusteczek wielokrotnego użytku jest umycie ich zaraz po użyciu. Poniżej znajdziesz dodatkowe wskazówki, jak czyścić te produkty w bardziej higieniczny sposób, aby służyły dłużej. Najpierw umyj czystą stronę (jeśli dotyczy), aby brud nie wnikał dalej w bawełnę. Umyj bawełniane wkładki używając mydła do ciała i ciepłej wody. Nie zapomnij wypłukać ich kilka razy. Unikaj środków zmiękczających tkaniny i wybielaczy, aby dłużej służyły. Nie umieszczaj ich w pralkach i nie susz w suszarkach bębnowych. Szybkie płukanie po użyciu z kostką mydła jest wystarczająco dobre. Wysusz na powietrzu świeżo umyte płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku i przechowuj je w czystym miejscu, aby uniknąć zbierania kurzu.

Czy używanie bawełnianych krążków wielokrotnego użytku jest higieniczne?

Tak, używanie bawełnianych płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku jest higieniczne, o ile są one dokładnie wyczyszczone. Niezależnie od tego, czy używa się ich do ścierania tuszu do rzęs czy lakieru do paznokci, po spłukaniu brud nie przesiąka przez bawełnę. Zarazki i grzyby powstaną tylko wtedy, gdy bawełna nie zostanie wyprana i odpowiednio wysuszona na powietrzu.

Jak długo wystarczają bawełniane krążki wielokrotnego użytku?

Bawełniane wkłady wielokrotnego użytku wystarczają nawet na pięć lat przy jednoczesnym stosowaniu dziesięciu sztuk. Niektórzy konsumenci mogą nawet potwierdzić, że wytrzymują one ponad pięć lat, jeśli się o nie odpowiednio dba. Oczywiście, żywotność tych bawełnianych wkładów wielokrotnego użytku zależy od tego, jak często się ich używa.

Jakie są korzyści z używania bawełnianych podpasek wielokrotnego użytku?

Najbardziej znaczącą korzyścią płynącą z używania bawełnianych płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku jest mniej odpadów, które pozostawiasz za sobą. Jak wspomniano wcześniej, może to pomóc w oszczędzaniu wody, lepszej utylizacji odpadów, a nawet w zmianie klimatu. Już dziś dokonaj tej przyjaznej dla środowiska zmiany Jeśli do tej pory używałeś jednorazowych płatków kosmetycznych, zużywasz co najmniej pięć sztuk dziennie, które mogą ulec rozkładowi w ciągu tygodnia lub maksymalnie pięciu miesięcy. Po co dodawać śmieci do naszego środowiska, skoro można przejść na zero-odpadowość? Teraz, kiedy jesteś świadomy, jak korzystne są bawełniane wkłady wielokrotnego użytku, decyduj i wybieraj mądrze. Twoje małe sposoby mogą mieć znaczący wpływ na nasze środowisko. Jest to również świetny pomysł na prezent dla przyjaciół i rodziny, który zainspiruje ruch zero-waste w Twojej rodzinie i społeczności.

 

Powiązane artykuły