Sposoby na oszczędności na domowej chemii i kosmetykach?

kosmetyki na sprzedażJak zaoszczędzić na produktach kosmetycznych i chemii gospodarczej?

Jest kilka sposobów na to i warto je wypróbować. Jednym z nich jest sprzedaż przez strony internetowe produktów, które nie sprawdziły się u nas i tylko zalegają na półkach. Można wystawić na przykład na Allegro kosmetyki już otwarte, nie tylko nowe, w oryginalnym opakowaniu. Zdarza się, że krem jaki kupiliśmy zupełnie nam nie odpowiada, a kosztował dość dużo, więc zamiast go wyrzucać, z powodzeniem można go sprzedać i odzyskać część pieniędzy. Tak samo z cieniami do powiek czy pudrami, które można przez Internet odsprzedać za połowę pieniędzy.

Innym sposobem jest wykorzystanie produktów jakie się nie sprawdziły w inny sposób, niż zostały na to przygotowane. Jeśli szampon jaki kupiliśmy nie spełnił naszych oczekiwań, zamiast go wyrzucać, można go użyć jako płynu do mycia podłóg lub płynu do prania. W ten sposób nie kupujemy dodatkowej chemii gospodarczej do domu. Kremy do twarzy można wykorzystać jako kremy do stóp lub do rak, a żele do mycia jako mydło do rąk.

Bardzo dobrym sposobem jest także wymiana kosmetyków ze znajomymi.

Praktycznie każda kobieta ma w swojej kosmetyczce kosmetyk jakiego nie używa, bo nie przypadł do gustu lub też w jakiś sposób nie odpowiada naszej skórze. Jednak to że nam nie odpowiada, nie oznacza że nie będzie się rewelacyjnie sprawdzał u koleżanki, z którą można wymienić się o inny produkt. W ten sposób można „upolować” kosmetyk o jakim marzyłyśmy lub taki, który chcemy wypróbować przed zakupem.

Czy allegro payback już nieaktualane? Zobacz szczegóły!

Oszczędzajmy produkty poprzez używanie małej ilości. Jeśli myjemy włosy codziennie, to nie trzeba włosów myć dwa razy, wystarczy raz, niewielka ilością szamponu. Do mycia zębów nie trzeba pokrywać szczoteczki na całej długości, lecz wystarczy mała ilość objętościowo nie większa od grochu. Warto także kupować opakowania z których łatwo wyciśniemy wszystko do końca, bez zostawiania czasami sporej części produktu w środku tubki czy pojemnika.

Nie daj się oszukać reklamie i sprawdzaj dokładnie ceny produktów. Czasami opakowania mniejsze są częściej na promocji i bardziej opłaca się je kupić, niż np. opakowanie półlitrowe, gdzie cena po przeliczeniu okaże się dużo wyższa.

Powiązane artykuły