Oszczędzanie na kosmetykach? To proste!

kosmetyki do ciała

Oszczędzanie na kosmetykach w dzisiejszych czasach to prawdziwa sztuka, lecz przy odrobinie wiedzy i chęci da się to zrobić z łatwością. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów o których warto wiedzieć.

Szampon do włosów.

Szampon do włosów ma głównie jedno zadanie – umyć włosy z zanieczyszczeń i produkowanego sebum. Nie są to rzeczy za które trzeba płacić jakieś niebagatelne sumy, lecz szampony o takim działaniu można kupić już za niewielką kwotę. Szampon pozostaje na włosach krótka chwilę i niemal od razu jest spłukiwany, więc wszystkie jego funkcje odżywcze są mało przekonywujące.

Żele pod prysznic.

Musi umyć ciało i odświeżyć nas. Bardzo szybko zostaje spłukany z ciała, więc w tym przypadku również właściwości odżywcze nie są do końca pożądane. Powinien mieć dobre właściwości myjące, a to już ma kosmetyk za niewielką cenę. Bardziej opłaca się kupić opakowanie większe, które wystarczy na dłużej.

Preparaty do depilacji.

W sklepach mamy mnóstwo preparatów do depilacji - pianek, kremów i innych. Możemy kupić tańsze i droższe produkty, mają one jednak bardzo podobne działanie i nie warto przepłacać. Przeczytajmy dobrze etykietę przed zakupem, poprośmy o próbki jeśli są, nie kupujmy kota w worku w dodatku dosyć drogiego.

Produkty do demakijażu.

Można na nich zaoszczędzić naprawdę sporo. Jest sporo niedrogich marek produktów, które znakomicie się sprawdzają i dotyczy to nie tylko płynów czy mleczka do demakijażu, ale także zwykłych zmywaczy do paznokci.

Tonik do twarzy.

Rozejrzyjmy się po polskich produktach, są one naprawdę dobre i dostępne w przystępnej cenie. Tonik ma za zadanie odświeżyć skórę, nie warto wydawać na taki produkt kilkudziesięciu złotych, które lepiej zainwestować w coś innego.

Peelingi do ciała.

Mamy bardzo duży wybór niedrogich peelingów w sklepach, można także zrobić w domu peeling kawowy, co jest jeszcze bardziej ekonomiczne i zdrowe dla skóry.

Waciki, wkładki i pieluchy

Są to produkty które szybko lądują w koszu. Zastanówmy się czy warto wydawać na takie produkty więcej pieniędzy tylko ze względu na renomowana markę, jeśli mamy do dyspozycji tańsze odpowiedniki, polskich producentów. Jeśli coś nie jest reklamowane w telewizji, to nie oznacza to, że jest gorsze i mniej komfortowe.

Powiązane artykuły