Jak oszczędzać na kosmetykach bez wyrzeczeń? To możliwe!

Sprawdź horoskop miesięczny!

lista kosmetykówChyba każdy z nas zna takie sytuacje w sklepach i supermarketach, w których skusi się do zakupu rzeczy jakich w ogóle nie planował, np. kolejny krem czy szampon. Jak się ustrzec przed takimi pokusami i niepotrzebnymi wydatkami?

1. Na początku miesiąca przed zakupami zróbmy listę potrzebnych rzeczy i tych które się kończą. Dzięki temu na zakupach będziemy szukać tylko tego czego naprawdę chcemy i nie skuszą nas promocje przy kasie.

2. Warto przeglądać gazetki promocyjne sieci handlowych, w których można wychwycić ciekawą cenę ulubionego kremu lub żelu pod prysznic. Ostatnio jest dużo promocji na kosmetyki w Cerfur. Takie gazetki są także dostępne w formie aplikacji na telefon, co jest wygodniejsze niż wydrukowane reklamy, które zajmują miejsce. Niekiedy kosmetyki w promocji są w cenie nawet o jedna trzecią niższą niż standardowa, co pozwala nam sporo zaoszczędzić.

3. Każdy produkt powinien być zużyty do końca, co daje nam sporo oszczędności. Kosmetyki, środki chemiczne, płyny do mycia, każdy z nich powinien być wykorzystany w stu procentach. Czasami rozcięcie tubki umożliwia wydobycie jeszcze sporo kosmetyku, który normalnie zostałby w opakowaniu. W przypadku pasty do zębów ciekawym i pożytecznym gadżetem jest wyciskarka do tubek, która faktycznie pozwala wykorzystać pastę do końca.

4. Zanim zdecydujemy się na zakup, dobrze jest porównać ceny w kilku miejscach. W sieciach handlowych, w drogeriach czy sklepach formowych- wszędzie cena będzie się od siebie różnić, czasem całkiem sporo. Porównujmy ceny i róbmy zakupy tam, gdzie rzeczywiście warto.

5. Próbki produktów to bardzo dobry sposób nie tylko na poznanie kosmetyków, ale także na zaoszczędzenie. Wykorzystując 

wydajny krem

próbkę, możemy szybko sprawdzić czy wybrany produkt jest dla nas odpowiedni. Nie trzeba kupować całego opakowania, już po wykorzystaniu małej ilości wiemy czy warto zainwestować w ten kosmetyk.

6. Często otrzymujemy próbki w drogeriach lub jako dodatek do gazet, a później o nich zapominamy i nie wykorzystujemy. Jednak warto sobie o nich przypomnieć w momencie wyjazdu na dwa- trzy dni, gdzie nie trzeba zabierać z sobą całych opakowań, lecz wystarczy kilka małych próbek.

7. Zanim kupimy produkt sprawdźmy opinie innych użytkowników o nim. Może okazać się, że jest mocno przereklamowany i nie wart swojej ceny.

8. Wykorzystuj kody rabatowe, zapisz się na newslettery, fanpage ulubionych marek, aby śledzić promocje i okazje zakupowe.

Powiązane artykuły