Perfumy - jak wybrać idealne dla siebie?

perfumy zapachyTeoretycznie, zakup perfum jest nie tylko prosty, ale i przyjemny. Może się wydawać, że w drogerii zapoznamy się z kilkoma zapachami i już możemy przystąpić do zakupu. Niestety, jeśli zależy nam na perfumach, z których będziemy naprawdę zadowoleni, cała procedura powinna zostać w istotny sposób wydłużona. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście konieczność faktycznego poznania zapachu. Najlepiej więc, jeśli będzie nam on towarzyszył przez przynajmniej kilka godzin. Już choćby dlatego, testowanie kilku zapachów w tym samym czasie, nie może zostać uznane za szczególnie szczęśliwy pomysł. Zamierzonego efektu najprawdopodobniej nie przyniesie też spryskania papierka, zapach najlepiej identyfikować więc korzystając w tym celu z przegubu własnej dłoni. 

Może się wydawać, że mówimy o procedurze niepotrzebnie perfumy na prezentskomplikowanej, nie można jednak zapominać o tym, że zakup perfum zwykle wiąże się z koniecznością przeznaczenia na ten cel określonej kwoty. Co ważne, w zdecydowanej większości przypadków wcale nie jest to kwota mała. Jeśli więc kupujemy perfumy pod wpływem emocji, musimy liczyć się z tym, że możemy wcale z nich nie korzystać. Już choćby dlatego odradza się również tak zwane zakupy perfum w ciemno. Obecnie wiele rzeczy kupuje się za pośrednictwem sklepu internetowego, nic więc dziwnego, że podobnie podchodzimy do zakupu perfum. Nie jest to złe rozwiązanie pod warunkiem, że odpowiednio się do niego przygotujemy, wcześniej warto więc udać się do perfumerii i zaopatrzyć w próbki

Oczywiście, pewnym rozwiązaniem jest kupowanie perfum w oparciu o ich opis, nie można jednak zapominać o tym, że samo odbieranie zapachów to doświadczenie dość specyficzne i bardzo indywidualne. Poważnym problemem może być też zakup perfum, które mają posłużyć jako prezent. Jeśli więc decydujemy się na taki krok, powinniśmy być świadomi tego, jaki gust ma osoba, którą chcemy obdarować w ten sposób. Owszem, można próbować go odkryć samodzielnie, czasem jednak najlepiej jest spytać wprost, jaki zapach jest jej ulubionym.

Powiązane artykuły