Kupony, promocje i obniżki, czyli jak oszczędzić na kosmetykach?

oszczędzanie kosmetykówCzy istnieją sposoby oszczędzania na kosmetykach?

Zapewne niejedna osoba powie że nie, lecz my dziś postaramy się przekonać, że jednak można zaoszczędzić i warto wprowadzić kilka zasad w codzienne życie, dzięki którym w naszej kieszeni zostanie znacznie więcej pieniędzy.

Po pierwsze zawsze starajmy się wykorzystać cały produkt z opakowania. Nie kupujmy wcześniej nowego szamponu czy żelu, jeśli stoją jeszcze inne i jest prawdopodobieństwo, że nie zużyjemy go do końca. Na produkty wyciskane z tubki można po zwinięciu jej nałożyć spinacz, który pomoże wycisnąć zawartość w maksymalny sposób.

Zbierajmy próbki produktów w sklepach, aptekach i drogeriach. Wypróbowując niewielką ilość produktu w domu, można przekonać się czy warto kupować większą ilość i w ten sposób nie kupujemy kota w worku. Przy zakupie kosmetyków kolorowych, wypróbuj testery które zazwyczaj są na ekspozycji do dyspozycji klienta. Pozwoli to na optymalny wybór odpowiedniego kosmetyku, bez wydawania pieniędzy na marne. Próbki znakomicie sprawdzają się także podczas weekendowych wyjazdów, kiedy nie musimy zabierać z sobą dużych opakowań z szamponem czy żelem do mycia, lecz wystarczą małe opakowania.

Warto korzystać z promocji i konkursów ogłaszanych w sieciach handlowych i na stronach internetowych. Jeśli są dobre okazje, kosmetyki na promocjimożna zaoszczędzić nawet 40% i warto w takich przypadkach od razu zrobić większe zakupy. Wiele sieci handlowych oferuje także kartę stałego klienta, która zbiera nam punkty i tym samym upoważnia do większych zniżek.

Można także zaoszczędzić na strzyżeniu jeśli się dobrze do tego zabierzemy. Na wielu portalach i tablicach ogłoszeń w Internecie pojawiają się informacje o poszukiwaniu kandydatów do zabiegów fryzjerskich oferowanych przez szkoły fryzjerskie. W ten sposób można za darmo zyskać nową fryzurę lub odcień włosów.

W oszczędzaniu pomocne jest także kupowanie dużych opakowań takich produktów jak szampony czy żele pod prysznic. Wystarczają na dłużej i często mają niższą cenę w promocji. Dobrym pomysłem jest także kupowanie produktów 2 w 1, czyli na przykład szampon z odżywką, co zaoszczędzi na kupnie dodatkowego kosmetyku.

Zbieranie kuponów promocyjnych, zapisywanie się na newslettery, fanpage znanych marek, także przynosi korzyści, ponieważ dostajemy informacje o atrakcyjnych zniżkach i cenach.

Powiązane artykuły