Jak zaoszczędzić na kosmetykach? Poznaj te triki!

Sprawdź horoskop miesięczny!

sklep z perfumamiNie da się ukryć, że kosmetyków kupujemy dużo, a z roku na rok nawet coraz więcej. Czy zawsze są to uzasadnione zakupy, czy tylko pogoń za modą, lepszym wyglądem lub namową. Można jednak zaoszczędzić na kosmetykach przy odrobinie wiedzy i samozaparcia.

1. Wypróbuj swapping kosmetyczny, czyli wymianę kosmetyków z koleżankami. Każda kobieta ma kosmetyki których już nie używa lub nie sprawdziły się, a zamiast kupować inne nowe, warto postarać się o wymianę z koleżankami i w ten sposób wypróbować inne marki.

2. Polub newslettery, fanpage i strony ulubionych marek, aby polować na kody rabatowe i zniżki. Czasami naprawdę trafia się „perełki”, dzięki którym sporo zaoszczędzimy.

3. Postaraj się zaoszczędzić jakąś drobną kwotę np. w śwince skarbonce lub na koncie. To pozwoli raz na jakiś czas na większe zakupy lub na zakup markowych ekskluzywnych produktów.

4. Kupuj przez Internet, szczególnie perfumy, które są tutaj o wiele tańsze.

5. Zbieraj próbki w drogeriach i sklepach kosmetycznych. Wypróbowanie małej ilości kosmetyku pozwala wyrobić sobie o nim zdanie i dzięki temu nie kupujemy kota w worku, tylko coś co faktycznie nam się sprawdziło.

6. Licytacje internetowe kosmetyków to także znakomity sposób na oszczędzanie. Można także samemu wystawiać kosmetyki których nie zużyliśmy, co pozwoli na częściowy zwrot wydanych pieniędzy i wydanie ich na coś, co nam bardziej odpowiada.

7. Rób zakupy z koleżankami w sieci, dzięki temu zminimalizują się koszty dostawy i upolujesz większe rabaty. rabaty na kosmetyki

8. Wiele producentów znanych marek organizuje szereg konkursów na portalach społecznościowych w których warto brać udział. Nie zawsze się wygrywa, ale też nie można pozbawiać się szansy na wygraną.

9. Kupuj rozważnie i ekonomicznie, czyli przed zakupami zrób listę potrzebnych rzeczy, a opakowania produktów kupuj większe, w promocji, szczególnie żele pod prysznic, płyny do płukania itp.

10. Zostań testerem produktów. Zgłoś się jako tester, a producent regularnie będzie wysyłał próbki produktów, które trzeba zaopiniować.

11. Sprawdzaj skład produktów i jego właściwości, dzięki temu łatwo można wyszukać tańsze zamienniki.

Powiązane artykuły